Usuwanie kurzu i rys

Kodak Digital ICE - usuwanie kurzu i rys Digital ICE to zaawansowana technologia firmy Kodak służąca do usuwania kurzu i rys z przezroczystych materiałów fotograficznych, takich jak negatywy czy slajdy.  Skazy wykrywane są poprzez wykonanie dodatkowego skanu w podczerwieni. Dzięki zastosowaniu tej technologii zdjęcia znów wyglądają jak nowe.


Przykład działania systemu usuwania kurzu i rys

Bez Kodak Digital ICE Z Kodak Digital ICE

Jak widać na powyższym przykładzie, skanowany slajd był mocno zanieczyszczony. Na zdjęciu zeskanowanym bez Kodak Digital ICE widoczny jest kurz, odciski palców oraz drobne zaplamienia i rysy. System usuwania kurzu i rys doskonale poradził sobie z identyfikacją zanieczyszczeń i skutecznie je usunął.

Poniżej możesz zobaczyć na tym samym zdjęciu jak zanieczyszczenia są rozpoznawane przez podczerwień. Zostały one zaznaczone kolorem niebieskim bezpośrednio na obrazie oraz na czystej warstwie:


Zanieczyszczenia podświetlone na obrazie Zanieczyszczenia podświetlone na czystej warstwie

System Kodak Digital ICE oferujemy w standardzie bez dopłaty dla wszystkich materiałów refleksyjnych (odbitki) oraz kolorowych materiałów przezroczystych. Ze względów technicznych usuwanie kurzu i rys nie jest możliwe w przypadku większości przezroczy czarno-białych, a efekty stosowania podczerwieni podczas skanowania odbitek i innych materiałów refleksyjnych są ograniczone. Oznacza to, że w przypadku papierowych fotografii część zanieczyszczeń może nie zostać poprawnie wykryta.


Ditigal ICE - usuwanie kurzu i rys Niewiarygodne? Złóż zamówienie i przekonaj się sam jak skuteczne jest usuwanie kurzu i rys za pomocą podczerwieni. Odkurzymy Twoje wspomnienia.

Złóż zamówienie