Rozdzielczość skanowania

Rozdzielczość (dpi – dot per inch) to podstawowy parametr skanowania. Określa on ilość punktów na jeden cal obrazu. Im większa jest rozdzielczość skanowania, tym większy obraz można uzyskać.


Przykładowe zdjęcie:


Na powyższym zdjęciu zaznaczono czerwoną ramką fragment obrazu, który możesz zobaczyć poniżej w dwóch rozdzielczościach w skali 1:1 (powiększenie 100%).


Porównanie rozdzielczości 1000 i 2000 dpi

Slajd zeskanowany w rozdzielczości 1200 dpi Slajd zeskanowany w rozdzielczości 2400 dpi

Jak widać rozdzielczość ma zasadnicze znaczenie podczas skanowania. 2000 dpi umożliwia znaczne powiększenie obrazu i gwarantuje standard Full HD. Dzięki temu Twoje stare zdjęcia będą zawsze ostre i wyraźne, niezależnie od tego czy wyświetlasz je na monitorze komputera, 40-calowym telewizorze plazmowym czy też na ścianie za pomocą projektora.


Na fotografii zeskanowanej w wysokiej rozdzielczości (2000 dpi) nie widać pojedynczych pikseli ani poszarpanego obrazu. Dodatkowo, skanowanie w dużej rozdzielczości daje możliwość swobodnego kadrowania zdjęć.


Nie zwlekaj. Zamów skanowanie swoich zdjęć i odkryj je na nowo. Już teraz możesz cieszyć się nimi w wysokiej rozdzielczości Full HD i dostrzec detale, których wcześniej nie widziałeś!

Złóż zamówienie