Obróbka ręczna

Automatyczne procesy odzyskiwania kolorów nie są doskonałe. Dlatego na ostatnim etapie procesu skanowania niezbędny jest człowiek, który oceni rezultat digitalizacji zdjęcia i dokona stosownych korekt. W tym miejscu wkraczają nasi specjaliści od obróbki obrazu, którzy sprawiają by wszystkie Twoje zdjęcia wyglądały tak jak powinny.


Przykładowe zdjęcie:


Czasami automatyczna korekcja kolorów przynosi nieoczekiwane rezultaty. Poniżej zobaczysz jak została zmodyfikowana kolorystyka slajdu przez oprogramowanie skanera:


Przykład nieprawidłowego przywracania kolorów (ROC):

Surowy skan
Po nieprawidłowym przywróceniu kolorów

Jak widać, ze zdjęcia została automatycznie „ściągnięta” brązowa mgiełka. Jest to efekt pożądany, jednak tylko w pewnym zakresie. Po tej operacji, na fotografii brakuje ciepłej barwy wynikającej ze światła słonecznego. Zdjęcie stało się chłodne, a przez to wygląda nienaturalnie. Zmienił się także kolor drzew.


Ręczna korekta:

Źle przywrócone kolory Kadrowanie i ręczna korekta kolorystyczna


Powyższy przykład pokazuje w jaki sposób grafik ręcznie przywraca zdjęciu prawidłowy wygląd. Obraz odzyskał właściwą ilość koloru czerwonego, dzięki czemu powróciło na nie słońce, a zieleń stała się mniej „kapuściana”. Dokonywana jest także korekcja jasności, kontrastu i nasycenia barw.

Drugim zadaniem naszych grafików jest prawidłowe wykadrowanie skanu. Jak widać, po obróbce czarna ramka została odcięta, z zachowaniem możliwie największego obszaru fotografii.

Kadrowanie oraz dodatkową ręczną obróbkę każdego skanowanego zdjęcia oferujemy standardowo bez dopłaty dla wszystkich materiałów fotograficznych.


Staramy się by Twoje stare zdjęcia wyglądały jak najlepiej. Zeskanuj swoje fotografie i przekonaj się sam o zdolnościach naszych grafików.

Złóż zamówienie